THE WOLF OF WALL STREET

The Wolf of Wall Street (2013)

Alım-satım yapıp komisyon alan lüks ,zevk ,keyif dolayısıyla para  düşkünü  Jordan Belfort’un gerçek yaşamının bir kesimini (öyle teselli ediyoruz kendimizi) anlatan film aynı zamanda amcanın yazdığı kitaptan kurgulanmış olup ara ara  bizi de düşkünlüğe sevkedip hasetimizden çatlatacak hale getirmiştir. Adaletini seveyim dünya.

Bu filmi seyretmedimBu filmi seyrettim

IMDB

The Wolf of Wall Street (2013)
The Wolf of Wall Street poster Rating: 8.3/10 (390,229 votes)
Director: Martin Scorsese
Writer: Terence Winter (screenplay), Jordan Belfort (book)
Stars: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey
Runtime: 180 min
Rated: R
Genre: Biography, Comedy, Crime
Released: 25 Dec 2013
Plot: Based on the true story of Jordan Belfort, from his rise to a wealthy stock-broker living the high life to his fall involving crime, corruption and the federal government.

Hedef Kitle

Etiketler

Hem seksi hem güzel hatun , hap ,uyuşturucu, parti , seri hızlı konuşmalar , ikna , uçmak , Martin Scorsese , uzun ,çıplak ,Leonardo DiCaprio

Detay

 • Filmin yönetmeninin kim olduğunu bilmeden izleseniz , Martin Scorsese bu filmin yönetmeni dersiniz. Yani bu tarzı sevenler için üç saat boyunca eğlence sizleri bekliyor diyebiliriz.
 • Çok parası olan eğlence düşkünü insanlar neler yapıyor diye merak ediyorsanız , işim gücüm de yok derseniz film ilham verici olabilir.
 • Ürün satış uzmanıysanız , pazarlamacıysanız size küçük küçük tüyolar verebilir.
 • Eğer güzellik,seksilik göreceli değilse , ateşli bir hatun yer yer çıldırtıcı bir halde arzı endam etmektedir. Libido seviyesini alt üst edebilir.
 • Leonardo DiCaprio’nun oyunculuğu stabilitesini koruyor. Önceki oyunculuğunu seviyorsanız şimdi de pişman olmayacaksınız.

Fragman

Filmden arta kalanlar

Bu filmde akla takılacak soru olmaz diye düşünüyorum. Akılda yer eden şeylerden bahsetmek daha yerinde olacaktır.

 1. İnsanlar, ihtiyaç duydukları şeyleri alırlar. Bir kalemi sat deseler satabilmemiz lazım !
 2. Öyle böyle olur da yasadışı yollardan çok zengin olursanız bir gün, suçun İsviçre’deki hukukta suç sayılmaması gerekiyor. Aman dikkat. Ona göre riske girin. İsviçre hukuku da böyle çok geniş. Suç işlemeniz öyle kolay değil. Biraz abartmak lazım. Abartının ölçütü nedir? Onu bir araştırmak lazım.
 3. Tamam tamam sadede geliyorum.
 4. 11 saniye öncesi – sırası – sonrası . Öncesi tam bir tablo.margo10
 5. Zenginlerin parayla yaptıklarından bir tanesi. Merakımız burada gideriliyor.Margot-Robbie-nude-wolf-of-wall-street-3
 6. Sinirlenince daha ne kadar çekici olacaksa o kadar çekici olan hatun  .Nabız atışım artmaya başladı. Ben diğer maddeye geçiyorum.margot
 7. Her haliyle kaç kez güzel desek de az. “Değil mi?” diye sorasım yok.margotrobie
 8. Libidodan mütevellit filmi tekrar  izleyesi geliyor insanın , zaman çubuğunda ileri geri oynayarak.

7 comments on “The Wolf of Wall Street (2013)

 1. :):) filmi izlemeden yazmak istemiyorum ama gülmekten öldüm yorumuna:) sen şimdi filmi mi anlattın kadını mı ? kendi dürtülerini mi, kadına olan isteğini mi elde edemeyecek olmanın hayalkırıklığı mı, yoksa sahip olmadıklarına mı yandın :):) çok güldüm cidden ve evet bu site farklı çünkü başka hiçbir film sitesinde filme böyle yorum yapılmamıştır :)

  • Eğlenmene sevindim , umarım her daim orjinal kalırız:) sahip olamadıklarım,dürtü,hayal kırıklığı hep doğru şeyler :) film de biraz imrendirmek için çekilmiş gibi zaten :) Dünyadaki eşitliği sorgulamaya başlıyorsun. Ama sadece eğlenmek en ideali :)

  • zaten püf noktası da orası, filmin bende bıraktığı izler bunlar daha fazlası değil :) bir başkası farklı yorumlar belki. Kameranın açısı , çekim teknikleri , efektler hiç ilgimi çekmedi. Çekirdek çitlerken izlenecek bir film benim için , ama sevimli.

 2. diyorsun ki martin scorsese nin en hafif en vasat filmi. bence adamın çizgis belli gibiydi kayboldu mesela hugo filmi bana göre güzeldi ama o filmin yönetmenine baktığımda da çok şaşırmıştım açıkçası hiç onun tarzı gibi durmuyor. yazarlar ve yönetmenler kendini yineleyip durmamalı ama belirli çizgileri olmalı bence

  • yooo demiyorum öyle ama Scorsese’nin benim içimin bir kenarında illa bir sıkıntı bırakır herhangi bir filmi. İşte şu filmi süper bir filmdir bir türlü diyemem. Yemek güzeldir de servis kötüdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*